Дезінфекція зворотного осмосу, що і як робити?

Хоча фільтр зворотного осмосу є типовим прикладом досить складної системи фільтрації води. Для оптимальної роботи вашої системи зворотного осмосу потрібно регулярна заміна змінних картриджів і знезараження резервуара системи (накопичувального бака).

Чому необхідно робити дезінфекцію бака зворотного осмосу?

Очищення накопичувального бака для зворотного осмосу - є рекомендованою процедурою у всіх виробників фільтрів зворотного осмосу.

Згодом і в залежності від кислотності pH вашого водопостачання у Вашому накопичувальному баку можуть виникати хімічні реакції. Якщо Ваше водопостачання знаходиться на кислій стороні шкали рН, тоді є велика ймовірність, що з часом вода всередині вашого резервуара може отримати дивний смак, накопиченню біоплівки і відповідно бактеріям і вірусів які знаходяться в ній.

Це може бути не так драматично, як здається, але це все одно означає, що Ви можете в кінцевому підсумку зіткнуться з неприємним присмаком води після осмосу. Виробники рекомендують робити знезаражування накопичувальних ємностей не рідше одного разу на рік або кожні 6 місяців.

Як почистити / промити бак для зворотного осмосу?

Доброю новиною є те, що можна очистити-дезінфікувати бак без необхідності будь-якої професійної допомоги або вузькоспеціалізованих інструментів. Просто дотримуйтесь цієї поетапної інструкції, і Ви самостійно зможете зробити дезінфекцію накопичувального бака.

Проконсультуватися


Крок 1 - Звільнення резервуара зворотного осмосу

Перекрийте кульовий кран, який з'єднує магістральну трубу і трубочку котра веде на систему зворотного осмосу. Відкрийте встановлений на мийці кран для чистої води, необхідно злити всю воду з накопичувального бака і залишити його порожнім.

дезінфекція зворотного осмосу дезінфекція систем зворотного осмосу

Крок 2 - Дезінфекція бака зворотного осмосу

Своїм клієнтам для дезінфекції накопичувального бака ми рекомендуємо використовувати таблетки Dutrion 1 грам (Можна купити тут). На сьогодні, діоксид хлору Dutrion є найефективнішим біоцидом в боротьбі з біоплівки, що розвивається в закритих системах. До таких систем як раз і відносяться накопичувальні баки зворотного осмосу. Статус ідеального біоциду діоксид хлору заслужив завдяки своїм можливостям. Він легко знищує, як планктонні бактерії, так і сидячі. Останні утворюють слизовий шар - біоплівку. Діоксид хлору єдина речовина яка ефективно руйнує біоплівку і не утворює у воді небезпечні сполуки. Ці властивості пояснюються неможливістю мікроорганізмів виробити захисні функції, вибірковістю дії, фізико-хімічними властивостями молекули і незалежністю від значення pH середовища. Більш докладно про диоксиде хлору Dutrion можна прочитатитут.

дезінфекція фільтра зворотного осмосу зворотний осмос як почистити бак дезінфекція бака зворотного осмосу зворотний осмос як промити бак

 1. Коли вода буде повністю злита, перекрийте кран чистої води, потім необхідно відключити трубку, яка йде в накопичувальний бак з постфільтра.
 2. Підготуйте розчин для дезінфекції. У мірну ємність налийте 50 мл чистої води і додайте таблетку Dutrion 1 грам. Почекайте 5-10 хвилин, перш ніж таблетка повністю розчинитися.
 3. Для зручності використовуйте шприц об'ємом 20 мл, наповніть його приготованим концентратом і вставте в трубку котра веде в накопичувальний бак.
 4. Притримуючи трубку, щоб не злетіла, натискаючи на поршень шприца заженете концентрат в бак і не прибираючи шприц, відразу ж перекрийте краник на накопичувальному баку (це необхідно, щоб потрапив концентрат не вийшов під тиском з бака). Повторіть процедуру поки весь приготовлений концентрат діоксиду хлору Dutrion не буде в баку.
 5. Підключіть раніше від'єднання трубку з накопичувального бака в постфільтр.
 6. Відкрийте кульовий кран, щоб подати воду на Вашу систему зворотного осмосу.
 7. Через 5 хвилин, відкрийте краник на накопичувальному баку, щоб чиста вода наповнила бак і могла змішатися з концентратом.
 8. Дочекайтеся поки накопичувальний бак повністю наповнитися і знову перекрийте на ньому краник.
 9. Витримайте 8-12 годин для максимального ефекту дезінфекції накопичувального бака.

Крок 3 - Промивання бака після знезараження

 1. Перекрийте кульовий кран, який з'єднує магістральну трубу і трубочку зворотного осмосу.
 2. Відкрийте кран чистої води біля мийки, необхідно спустити тиск який утворився.
 3. Від'єднайте трубку, яка йде в накопичувальний бак з постфільтру. Краник на баку повинен бути перекритий!
 4. Направте трубочку з бака в раковину і відкрийте на баку краник, злийте з нього всю воду.
 5. Відновіть всі підключення.
 6. Процедура дезінфекції накопичувального бака зворотного осмосу закінчена і фільтром можна буде користуватися.

Csтатья оказалась вам полезной?

Расскажите своим друзьямБесплатная доставка от 1 000 грн

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА від 1000 грн

Гарантия на фильтры для воды

ОФІЦІЙНА ГАРАНТІЯ ДО 5 РОКІВ

Оплата наличкой

ОПЛАТА ГОТІВКОЮ АБО КАРТКОЙ

Возврат

ПОВЕРНЕННЯ
ПРОТЯГОМ 14 ДНІВ