Методи фільтрації води їхні переваги та недоліки

Дистиляція

Дистиляції, ймовірно, найстаріший метод очищення води. Вода спочатку нагрівається до кипіння. Тоді водяна пара піднімається в конденсатор, де вода знижує температуру так пар конденсується. Органічні сполуки, такі як гербіциди і пестициди, з точкою кипіння нижче, ніж 100 ° С, не можуть бути ефективно вилучені і залишаються зосереджені в воді. Ще один недолік дистиляції, є великі витрати енергії і води і дуже низька продуктивність чистої води.

Дистильована вода також може бути дуже кислою (низький рН), таким чином, вона повинна зберігатися тільки в склі. Оскільки після процесу дистиляції в воді практично немає кисню і мінералів і вона має поганий смак, таку воду, часто називають "мертвою" водою. Дистильовану воду в основному використовується в промислових процесах.

Переваги Недоліки
 • Видаляє широкий спектр забруднень
 • Деякі домішки можуть бути проведені в конденсат
 • Потрібний ретельний догляд, щоб забезпечити чистоту
 • Споживає велику кількість енергії
 • Система займає великий простір

Іонний обмін (пом'якшення води)

Принцип іонного обміну використовується в багатьох наявних сьогодні на ринку побутових системах очищення води від жорстких мінералів. Устаткування працює за принципом іонного обміну, складається з гранульованих компонентів пом'якшення води через який і проходить потік води. У міру того як вода протікає через гранули (іонообмінну смолу), відбувається видалення жорсткості і в результаті вода стає м'якою і абсолютно придатною для використання у побуті.іонний обмін

В основному пом'якшення використовується в якості попередньої обробки для зменшення жорсткості води перед зворотним осмосом. Іонний обмін (пом'якшення води) може бути важливим компонентом загальної системи очищення води при використанні в комбінації з вугільним фільтром. Іонний обмін ефективно пом'якшує воду, але він не може видалити з води велику частину органічних речовин або мікроорганізмів. Мікроорганізми можуть приєднуватися до смол, забезпечуючи себе живильним середовищем для швидкого зростання і виробництва наступного покоління. Переваги і недоліки цієї технології представлені нижче.

Переваги Недоліки
 • Видаляє розчинені неорганічні речовини
 • Не видаляє зважені речовини та бактерії
 • При тривалому використанні накопичує бактерії

Адсорбція вугільним фільтром

Можливості вугільних фільтрів широко використовуються для побутової фільтрації води. Вугільний картридж здатний поліпшити воду, видалити неприємний присмак і запахи, в тому числі він усуває з води хлор і побічні продукти хлорування. Так само вугільний фільтр ефективно видаляє багато хімічних речовин і гази, а в окремих випадках він може бути ефективним проти мікроорганізмів. Але, як правило, це не впливає на загальну кількість розчинених твердих речовин, жорсткість, важкі метали й більшість бактерій і вірусів. Існують два типи вугільних фільтрів, кожний з яких має переваги та недоліки: гранульований вугільний фільтр, і брикетований вугільний фільтр. Ці два методи можуть також працювати разом в системах зворотного осмосу.

Адсорбція вугільним фільтром

Гранульоване вугілля використовується найчастіше, оскільки є основним продуктом виробництва. Він засипається в великі балони (колонного типу), в невеликі корпуси фільтрів (картриджного типу). Вугілля поміщають в оболонки для того, щоб його частинки не попадали в уже очищену воду. Призначене гранульоване активоване вугілля в основному для того, щоб видаляти з води хлор і домішки.

 • Перевага гранульованого вугілля - широкий спектр застосування
 • Недолік - не видаляє з води складні хлорвмісні сполуки

Брикетоване (пресоване) вугілля відрізняється додатковою функцією - завдяки щільно спресованій структурі може затримувати механічні домішки до 10 мікронів включно. Механічні домішки може затримувати й гранульоване вугілля (від 30 мікронів і вище). Застосовується для видалення складних хлорвмісних сполук.

 • Недоліком брикетованого або пресованого активованого вугілля є його висока вартість (якщо порівнювати з гранульованим вугіллям)

Вугільний фільтр, як правило, використовується в поєднанні з іншими процесами очищення води. Його розміщення стосовно інших компонентів є важливим фактором при проектуванні системи очищення води.

Переваги Недоліки
 • Ефективно видаляє розчинені органічні речовини й хлор
 • Тривалий термін служби (висока продуктивність)
 • При тривалому використанні (понад 3 місяців) накопичує бактерії

Ультрафільтрація

Капілярна мембрана спочатку є цілісною системою, яка, як решето, затримує всі частинки розмір яких перевищує розмір пор в мембрані. Мембрана виконана з декількох шарів поплутаних волокон. Коли рідина проходить через ці волокна, частинки більшого розміру, ніж пори зберігаються на поверхні фільтра, а потім змиваються в каналізацію. Системи ультрафільтрації розрізняються лише розміром пор мембрани. У всіх випадках, мембрани затримують більшість зважених речовин, бактерій і вірусів.

робота системи ультрафільтрації
Переваги Недоліки
 • Ефективно видаляє більшість частинок, мікроорганізмів і колоїдів вище їх номінальної величини
 • Виробляє найвищої якості воду за найменшу кількість енергії
 • Вимагає мінімального обслуговування
 • Не видаляє розчинені неорганічні речовини

Зворотний осмос

Зворотний осмос (RO) є найбільш популярним методом очищення води від 90% до 99% від усіх забруднень. Пориста структура RO мембрани набагато щільніше, ніж мембрани ультрафільтрації. Мембрана зворотного осмосу здатна видалити всі бактерії і органічні речовини. Насправді, технологія зворотного осмосу використовується більшістю провідних підприємств по розливу води. Осмотичний тиск продавлює воду через мембрану і вода розділяється на два потоки: один проходить через мембрану, залишаючи в вихідній воді затримані нею речовини, інший змиває ці речовини з поверхні мембрани в каналізацію. Системи зворотного осмосу мають дуже обмежувальний характер і мають низьку швидкість виробництва чистої води.

Зворотний осмос є досить ефективним методом видалення розчинених речовин (TDS), каламутності, азбесту, свинцю та інших токсичних важких металів, радій і багато розчинених органічних речовин. Зворотний осмос і фільтрація через брикетоване вугілля є взаємно доповнюючими процесами. Комбінуючи їх здатності можна отримати ефективний процес очищення води.

Переваги Недоліки
 • Ефективне видалення всіх видів забруднень (частки, мікроорганізми, колоїди й розчинені неорганічні речовини)
 • Вимагає мінімального обслуговування
 • Витрата зазвичай обмежується об'ємом бака

Ультрафіолетове (УФ) випромінювання

Ультрафіолетове випромінювання широко використовується для бактерицидної обробки води. Ртутні лампи низького тиску, які породжують 254 нм УФ-світло є ефективним засобом дезінфекції води. Адсорбція УФ-світлом призводить до інактивації мікроорганізму.

Останні досягнення в області технології УФ лампи призвели до виробництва спеціальних ламп, які генерують як 185 нм і 254 нм УФ-світлом. Таке поєднання довжин хвиль необхідно для фотоокислення органічних сполук.

Переваги Недоліки
 • Дезінфекція води
 • Окислення органічних сполук (185 нм і 254 нм)
 • Не видаляє зважені частинки, колоїди, або іони

Таблиця фільтруючих здібностей різних методів очищення води

таблиця фільтруючих здібностей мембранних методів очищення води

Csтатья оказалась вам полезной?

Расскажите своим друзьямБесплатная доставка от 1 000 грн

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА від 1000 грн

Гарантия на фильтры для воды

ОФІЦІЙНА ГАРАНТІЯ ДО 5 РОКІВ

Оплата наличкой

ОПЛАТА ГОТІВКОЮ АБО КАРТКОЙ

Возврат

ПОВЕРНЕННЯ
ПРОТЯГОМ 14 ДНІВ