Знезараження колодязя

Приблизно 13-15 мільйонів українців, отримують питну воду з приватних колодязів. На відміну від систем громадського водопостачання, які контролюються державою, обслуговування приватного колодязя є обов'язком домовласника. Отже, власники колодязів зобов'язані самостійно обслуговувати, захищати і підтримувати високу якість своїх запасів питної води.

Факторів, що впливають на якість колодязної води дуже багато, але в даній статті мова піде тільки про сам небезпечний фактор - віруси і бактерії в колодязі і колодязній воді, а також як правильно проводити знезаражування / дезінфекцію колодязя і води.

Навіщо необхідно проводити знезараження / дезінфекцію колодязя?

Ґрунтові води це не на 100% чиста вода, проходячи через ґрунт, відкладення, різні породи, вода завжди забирає з собою різні розчинені мінерали, пісок, мул, глину, а також деякі форми життя, які займають практично всі геологічні порожнечі, ґрунт містить сотні природних мікроорганізмів.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), більшість мікроорганізмів знаходяться в ґрунтових водах нешкідливі, але є і ті які є патогенними, наприклад: бактерії кишкової палички, ентеровірус, гепатит А (В), бактерії Giardia, Cryptosporidium, legionella і ін. Зараження цими бактеріями може викликати серйозні інфекційні захворювання і призвести до смерті. Ці патогени можуть потрапляти в ґрунтові води через вигрібні ями, поверхневі води, забруднені стоки з фермерських господарств або пасовищ що знаходяться неподалік. Тому регулярне тестування колодязної води просто необхідно!

В умовах великих паводків колодязь стає особливо уразливий до мікробного зараження, якщо при нормальних умовах дощова вода і талий сніг цівкою поступово просочуються в землю через крихітні простори між зернами порід (природна фільтрація), то при сильних опадах ґрунт не може впоратися з великим потоком води. Згідно ВОЗ - криниць яким понад 10 років, і мають глибину менше ніж 15 метрів, будуть забруднені після рясних паводків, навіть, якщо в їх конструкції немає видимих пошкоджень.

Проконсультуватися


Моніторинг мікробіологічного зараження колодязя

Перший крок у підтримці безпечного водопостачання є регулярний моніторинг на наявність шкідливих мікроорганізмів. ВООЗ рекомендує власникам криниць перевіряти якість води не рідше одного разу на рік, а також після значних паводків. Вода повинна проходити бактеріальний аналіз у сертифікованій лабораторії. Витрати на лабораторний аналіз води варіюються в межах 100 - 200 грн, в залежності від кількості необхідних аналізів. Тим не менш, деякі компанії в Україні можуть запропонувати тестування води за ще нижчою ціною.

З огляду на віддаленість деяких лабораторій від сільської місцевості, ми рекомендуємо проводити самостійно профілактичну дезінфекцію Вашого колодязя - 1 раз на місяць.

До чого призводить нехтування процедурами знезараження та дезінфекції колодязя

Трагічний приклад нехтування процедурами знезараження колодязя стався в США, в невеликому містечку Уолкертон, 2000 року виник спалах епідемії, що переносився через воду, наслідки цього спалаху - семеро людей загинули і близько 2300 отримали зараження.

У цьому містечку була дуже дощова весна і рясні паводки посприяли попаданню гною в один з колодязів міста. Бактерії Е.Coli і C.jejuni потрапивши в колодязну воду, розійшлися по всьому місту, а недбалість місцевих жителів, які ні відстежили рівень бактеріального забруднення колодязної води після паводків і вчасно не провели дезінфекцію своїх колодязів.

Наведений епізод є прикладом важливості суворого контролю і достатньої дезінфекції колодязів.

Знезараження / дезінфекція колодязя

Процедура знезараження колодязя не вимагає певних навичок і може бути проведена власником колодязя самостійно. Ми рекомендуємо для дезінфекції / знезараження колодязя використовувати дезінфекційний засіб Dutrion, в застосовуваних концентраціях він не становить загрози для людини, тварин і навколишнього середовища. Знезаражувальний засіб, швидкорозчинні таблетки діоксиду хлору Dutrion, має висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи України та міжнародний сертифікат безпеки NSF / ANSI 60 - це свідчить про визнання його, як екологічно чистого та безпечного засобу для знезараження.

Варіанти знезараження колодязя:

1. Профілактичне знезараження колодязя - проводиться з періодичністю 1-3 місяці, для підтримки санітарних норм колодязя і споживаної з нього води. При регулярному знезараженні концентрація діоксиду хлору Dutrion - 1 мг/л.

2. Шокове знезараження колодязя - проводиться у разі зараження стінок колодязя і ґрунтових вод. Концентрація діоксиду хлору Dutrion для шокового знезараження колодязя - 5 мг/л.

Процедура знезараження колодязя

 1. Щоб провести дезінфекцію колодязя, Вам необхідно знати обсяг колодязя;
 2. Після розрахунку обсягу колодязя, необхідно розрахувати кількість таблеток діоксиду хлору Dutrion згідно з таблицею;
 3. Приготуйте водний розчин діоксиду хлору згідно з інструкцією виробника і залийте в колодязь, залишивши:
  1. На 12 годину при профілактичному знезараженні;
  2. На 24 години при шоковій дезінфекції;
 4. По закінченню часу:
  1. Якщо проводили профілактичне знезараження колодязя, вода в ньому готова до використання;
  2. Якщо проводили шокове знезараження, воду з колодязя необхідно відкачати;
 5. Шокове знезараження колодязя рекомендуємо проводити щовесни, після танення снігу.

Пропорції таблеток Dutrion до обсягу колодязя

Обсяг води в колодязі Профілактичне знезараження
(таблеток Dutrion 4г)
Шокове знезараження
(таблеток Dutrion 4г)
1 м. куб. 3 таблетки 15 таблеток
2 м. куб. 5 таблеток 25 таблеток
3 м. куб. 8 таблеток 40 таблеток
4 м. куб. 10 таблеток 50 таблеток
5 м. куб. 13 таблеток 65 таблеток

Чому діоксид хлору Dutrion краще, ніж гіпохлорит натрію і хлор?

 • Не утворює токсичних з'єднань (діоксини, пестициди, тригалометани та інші);
 • На відміну від хлору і гіпохлориту, діоксид хлору видаляє на 100% - ентеровірус, гепатит А (В), бактерії Giardia, Cryptosporidium, legionella та ін.
 • Має вищу (до 10 раз) бактерицидну та окислювальну здатність ніж хлор;
 • Зберігає ефект в широкому діапазоні pH (3-10);
 • Має пролонгований ефект до 7-10 діб;
 • Ефективно знищує грибки, спори, віруси, бактерії;
 • Видаляє біоплівку (мікробіологічний слиз) з систем водопостачання і стінок резервуарів для зберігання води;
 • Мікроорганізми не здатні виробити захисні механізми до діоксиду хлору, отже, відсутня пристосованість паразитів;
 • Застосовується на харчових виробництвах, при знезараженні води для приготування продуктів і напоїв;
 • Застосовується в сільському господарстві для знезараження води, що використовується для поливу рослин, харчування тварин, птиці та розведення риб;
 • Усуває запахи, покращує смак, відновлює прозорий колір води.

Інтернет-магазин AQUANOVA.COM.UA є сертифікованим дилером Dutrion® в Україні. Якщо у вас є проект, який Ви хотіли б обговорити з нами, або потрібні технічна підтримка і допомога, будь ласка, зв'яжіться нашими фахівцями, зателефонувавши нам за номером (095) 627-63-66 або (096) 008-51-23

Csтатья оказалась вам полезной?

Расскажите своим друзьямБесплатная доставка от 1 000 грн

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА від 1000 грн

Гарантия на фильтры для воды

ОФІЦІЙНА ГАРАНТІЯ ДО 5 РОКІВ

Оплата наличкой

ОПЛАТА ГОТІВКОЮ АБО КАРТКОЙ

Возврат

ПОВЕРНЕННЯ
ПРОТЯГОМ 14 ДНІВ