Знезараження води в басейні

Басейн - це один з найпростіших і приємних способів в будь-який час року отримати гарну порцію бадьорості та повернути тілу тонус. Але небезпеки, з якими стикаються в басейнах для плавання й інших подібних комплексах варіюються від місця до місця. Основна загроза - ризик захворювання від патогенних мікроорганізмів, але не варто обходити ризик й від хімічних продуктів дезінфекції.

Є багато засобів для знезараження води в басейні. Але основними виступають засоби на основі хлору, нижче ми розповімо про них, в тому числі їх переваги та недоліки, а також позицію нашої компанії в цьому питанні.

Бактеріологічна загроза води в басейні

Мета дезінфекції басейну - знизити ризик передачі інфекцій через воду. Тисячі людей щороку страждають від захворювань, які можуть бути передані через воду в басейні, в основному це захворювання шкіри, вух, очей, носової порожнини, легень та шлункового тракту. Патоген може призвести до таких проблем як виразка на шкірі, очний кон'юнктивіт, нежить, біль у вухах, блювота і діарея.

Аналіз спалахів гострих кишкових інфекцій

За період з 1998 по 2004 рр., Проведений Центральної СЕС МОЗ України, показав, що в 41 з 270 випадків (15%) констатовано водний фактор передачі інфекції.

У басейні і подібних водних комплексах при неналежному догляді можуть бути присутніми сотні мікроорганізмів. У багатьох випадках, ризик захворювання або інфекції був пов'язаний з людським фактором (шматочки шкіри, слини та інші виділення) в басейні є потенційним джерелом патогенних мікроорганізмів. Благо більшість з них можна запобігти або зменшити, якщо використовується сертифікована басейна хімія і регулярне обслуговування.

Але так само залишаються бактерії які потрапляючи через повітря, осідають на стінках басейну і надалі утворюють біоплівку. Біоплівка - це адгезивний бактеріальний наліт. Вміст бактерій в біоплівці в 1000 разів вище ніж у воді. Прикладом захисної функції полімерної плівки є виживання Salmonella під час хлорування. Неефективні також широко використовувані засоби дезінфекції на основі формальдегіду, марганцю або перекису водню.

Використання хлорних продуктів для знезараження води в басейні

Найбільш поширений засіб у всьому світі для дезінфекції води в басейні це хлор або хімічні речовини, яке вивільняють хлор у воді (гіпохлорит кальцію або натрію). Але є значна кількість мікроорганізмів, які залишаються не схильні до дії хлорних дезінфектантів. Ці мікроорганізми (наприклад, Cryptosporidium parvum і Giardia лямблій)є дуже небезпечними для здоров'я, викликаючи важкі шлунково-кишкові інфекції.

Рекомендовані прийнятні рівні хлору визначатися на місцевому рівні, але в громадських і приватних басейнах вони не повинні перевищувати 3 мг / л (3.0ppm). Більш низькі концентрації хлору можуть бути використані в поєднанні з іншими засобами для дезінфекції, такими як діоксид хлору або ультрафіолет.

Однак, хлор і гіпохлорит має і ряд недоліків:

 • Виділяє небезпечні побічні продукти дезінфекції, які містять хлораміни, тригалометани і ін.
 • Неефективний проти Giardia і Cryptosporidium
 • Його дезінфікуюча ефективність падає при більш високих значеннях рН
 • Дезінфікуюча ефективність залежить від температури води
 • Викликають дуже неприємний запах в басейні
 • Під час купання дратує шкіру, ніс, горло й очі
 • Впливає на дихальну систему, особливо маленьких дітей
 • Використовуються більш високі концентрації для досягнення необхідного результату

Дезінфекція води в басейні діоксидом хлору Dutrion

Діоксид хлору Dutrion є чудовим засобом дезінфекції, успішно використовується для знезараження води на європейському й американському ринку протягом декількох років. Dutrion представлено у вигляді швидкорозчинних таблеток для отримання водного розчину діоксиду хлору чистотою 99.9%. Дана технологія дозволяє повністю замінити багато засобів які раніше застосовувалися для дезінфекції басейнів. Головним недоліком діоксиду хлору є втрата активності під дією сонячних променів і УФ радіації.

Діоксид хлору Dutrion має ряд переваг в порівнянні з хлором, гіпохлоритом і озоном:

 • Більш ефективний проти патогенних мікроорганізмів які передаються через воду, таких як віруси, бактерії та найпростіші - в тому числі кісти Giardia, Cryptosporidium і Legionella)
 • Не утворює тригалометани (ТГМ) і інші канцерогенні побічні продукти
 • Повністю видаляє біоплівку і запобігає її повторному утворенню (зміст бактерій в біоплівці в 1000 разів вище ніж у воді)
 • Не викликає алергічних реакцій на організм людини (відсутність подразнення слизової очей, шкіри або ран)
 • Рекомендується ВООЗ в якості безпечного засобу для дезінфекції
 • Забезпечує чудову потужність дезінфекції в широкому діапазоні рН від 4 до 10
 • Тривала ефективність залишкової дезінфекції
 • В застосовуваних концентраціях не змінює запах, смак і колір води


Видалення біоплівки в басейні крок 1

1. Басейн до застосування діоксиду хлору Dutrion. Дуже запущений, видно утворення біоплівки, обростання водоростями та різні мінеральні відкладення на стінках і швах плитки

Видалення біоплівки в басейні крок 2

2. Через два тижні після застосування. Помітно покращився стан басейну. Візуально помітно, що на стінках басейну відсутня біоплівка. Залишилися невеликі відкладення на швах плитки

Видалення біоплівки в басейні крок 3

3. Через місяць постійного застосування діоксиду хлору басейн повністю очистився від біоплівки, водоростей і різних відкладень на стінках та плитці басейну

Діоксид хлору Dutrion - ідеальний вибір для збереження бактеріальної безпеки в Вашому басейні. Dutrion це ідеальна заміна хлору і гіпохлориту, що забезпечує всі їхні переваги і більше, але з меншим набором слабкостей і недоліків.

Якість і безпека продукції підтверджені міжнародним сертифікатом NSF International. Пройдені експертизи і отримано гігієнічний висновок України.

Csтатья оказалась вам полезной?

Расскажите своим друзьямБесплатная доставка от 1 000 грн

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА від 1000 грн

Гарантия на фильтры для воды

ОФІЦІЙНА ГАРАНТІЯ ДО 5 РОКІВ

Оплата наличкой

ОПЛАТА ГОТІВКОЮ АБО КАРТКОЙ

Возврат

ПОВЕРНЕННЯ
ПРОТЯГОМ 14 ДНІВ