Що таке жорстка вода і як її пом'якшити?

Жорстка вода це вода з високим вмістом мінералів, особливо кальцію і магнію. Тверда вода створює серйозні проблеми відносно будь-якого побутового пристрою, який використовує воду. Жорстка вода створює загрозу для побутових приладів, оскільки утворює накип на нагрівальних елементах. Коли окалина наростає, вона обмежує потік води в трубах і може привести до зниження тиску води і навіть блокування. У котлах сольові відкладення погіршують тепловий потік котлів, знижуючи ефективність нагріву.

Жорстка вода містить надмірну кількість іонів кальцію або магнію, і коли ці іони реагують з миючими засобами (шампунь, мило, пральний порошок і ін.), це утрудняє утворення піни. Це означає, що більше мила використовуватиметься в процесі миття посуду і душа, посудомийна і пральна машина можуть бути менш ефективними. Жорстка вода-серйозна проблема, і вона зустрічається дуже часто. В Україні більшість підземних джерел води-мають підвищену жорсткість, ця вода повинно бути пом'якшена, щоб отримати максимальну корисність і ефективність для побутових приладів.

Чому вода стає жорсткою?

Дощова вода спочатку є м'якою водою, але, як тільки вона падає і поступово проходить крізь земляні породи, насичуючись кальцієм і магнієм, її рівень "Загальної жорсткості" росте. Як правило, географічне місце розташування грає роль, оскільки підземні поклади мінералів відрізняються від області до області. Вода перетворюється на жорстку залежно від того, скільки мінералів вона приймає, коли переміщається через грунт. Вода будучи хорошим розчинником, легко збирає і розчиняє мінерали, і утримує у своїй структурі.

карта жескости води в Україні

Ознаки твердої води

 • Білі плями на посуді і келихах при сушці
 • Білі розлучення або плівка на скляних душових дверях, душових стінах, ваннах, раковинах і кранах
 • Зниження кількості піни з Вашого мила або шампуню
 • Білий наліт усередині чайника
 • Плівка у Вашій каві або чаї

Яка рекомендована жорсткість води?

До зм'якшування води слід підходити без фанатизму, оскільки занадто м'яка вода в деяких випадках може викликати корозію. Занадто жорстка вода, у свою чергу, забиває трубу кам'яним шламом, що призводить до повної перешкоди установки і серйозних збоїв.

Показник жорсткості води :

 • 0-0,7 ммоль/дм3 - дуже м'яка
 • 0,8-1,4 ммоль/дм3 - м'яка
 • 1,5-2,1 ммоль/дм3 - середня твердість
 • 2,2-3,2 ммоль/дм3 - тверда
 • Вище 3,3 ммоль/дм3 - дуже жорстка

Який фільтр для зм'якшування води вибрати?

Удома Ви можете отримати м'яку воду декількома способами, ми підібрали найбільш використовувані в українських домах.

Іонообмінні пом'якшувачі води

вибрати систему пом'якшення води

Цей метод отримання м'якої води включає видалення головної причини появи накипу, а саме: іонів кальцію і магнію. Для зм'якшування води за допомогою іонного обміну використовуються високо кислотні катіоніти натрію.

Обмін іоном здійснюється з використанням системи зм'якшування води, які можуть бути підключені як в приватному будинку, так і в невеликих квартирах. Серед цієї групи пом'якшувачів води, можна розрізняти компактні моделі і моделі що складаються з двох колон, для високої продуктивності.

Основні переваги цього методу :

 • Ви можете зм'якшувати усю воду, яка заходить до Вас у будинок.
 • Мінімальне сервісне обслуговування 1-2 рази в рік.
 • Автоматично регенероване завантаження (відновлення ефективності фільтру).

Дізнайтеся про детальніші подробиці про пом'якшувачів води у наших консультантів.

Зворотний осмос

фільтр зворотного осмосу і система пом'якшення води

Зворотний осмос-ще один спосіб пом'якшити воду будинку. В цьому випадку ми маємо справу з точковим рішенням, оскільки фільтр зворотного осмосу найчастіше встановлюються на кухні під миттям. Осмотична мембрана затримує іони кальцію і магнію. Після фільтрації води за допомогою системи зворотного осмосу, вода виходить дуже м'якою і чудово підходить для щоденного споживання, а також приготування напоїв і блюд. Детальніше про зворотний осмос.

Проточні фільтри для жорсткої води

проточний фільтр як заміна системи пом'якшення води

Це один з самих бюджетних способів фільтрації води на кухні. Комплектація звичайного триступеневого фільтру зазвичай містить: механічний, вугільний і іонообмінний картрідж. Така комбінація зменшує хлор і його похідні речовини, які псують смак і запах води, і знижується рівень жорсткості питної води. Недоліком цього рішення є короткий час контакту води з картріджом і отже, потенційно нижче ефект в порівнянні із зворотним осмосом.

Багато рішень для жорсткої води

Як ви можете бачити, ринок очищення води пропонує декілька рішень по боротьбі з високою мірою жорсткості води. Вибираючи продукт для зм'якшування води, подумайте, скільки води Вам знадобиться. Також варто провести аналіз води.

Csтатья оказалась вам полезной?

Расскажите своим друзьямБесплатная доставка от 1 000 грн

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА від 1000 грн

Гарантия на фильтры для воды

ОФІЦІЙНА ГАРАНТІЯ ДО 5 РОКІВ

Оплата наличкой

ОПЛАТА ГОТІВКОЮ АБО КАРТКОЙ

Возврат

ПОВЕРНЕННЯ
ПРОТЯГОМ 14 ДНІВ