Що таке мембрана для систем зворотного осмосу?
Система зворотного осмосу в даний час є найдешевшим і ефективним способом отримання чистої води в домашніх умовах. Зовні фільтр зворотного осмосу може відрізнятися між різними виробниками і моделями але принцип роботи і головний елемент - мембрана зворотного осмосу, завжди схожі. Наприклад, зворотний осмос Ecosoft має модульну конструкцію, яка дозволяє вільно розширювати модифікацію фільтра.
Наступним етапом після змінних картриджів для осмосу слід купити мембрану зворотного осмосу. Якщо не вдаючись в подробиці пояснити, що таке мембрана для фільтра зворотного осмосу, це щільно намотане полотно на стержень з мікроскопічними порами, пори в цьому полотні настільки малі, що вони утримують більшу частину розчинених хімічних речовин, а проходять тільки молекули води.
В продажі мембрани для осмосу діляться на кілька типів, найпопулярніші: целюлозна (CA), поліамідна (ThinFIlm - TFC), вінілова (PVC) і ще цілий ряд спеціалізованих мембран. У побутових фільтрах використовуються два типи: СА (рідше) - найгірша продуктивність (90% -93%), але висока стійкість до хлору. TFC (частіше) - висока ефективність (97% -99%), але дуже чутлива до хлору.
Ефективність мембрани для зворотного осмосу
Ефективність мембрани зворотного осмосу являє собою процентне співвідношення всіх минулих частинок перед затриманими мембраною RO. Найпопулярніша мембрана зворотного осмосу - TFC має теоретичну ефективність до 99%. Але на практиці, дуже важко домогтися такої ефективності через багато факторів, найбільш важливі з них: тиск, температура і хімічний склад води.
Як перевірити ефективність зворотноосмотичної мембрани?
Щоб перевірити ефективність зворотноосмотичної мембрани, потрібен TDS-метр. Показник TDS мембрани потрібно заміряти відразу ж після виходу води з мембрани і розрахувати такою формулою:
((TDS з крана - TDS з мембрани) * 100) / TDS з крана = ВІДСОТОК ОЧИСТКИ
Це значення показує, скільки відсотків речовини було зупинено. Пам'ятайте, що через специфіку вимірювання TDS приладом, результат буде тільки близький до реального.
"Відсоток очищення" більше 90 в домашніх системах зворотного осмосу задовільні і більше 96% чудові. Результати нижче 90% вимагають перевірки умов роботи фільтра або заміни самої мембрани. Слід пам'ятати, що мембранна технологія фільтрації і принцип їх експлуатації не гарантують захоплення всіх забруднень у воді.
Мембрана для зворотного осмосу - яка продуктивність?
Продуктивність фільтра зворотного осмосу і самої мембрани - це обсяг виробленої води. Він залежить від багатьох факторів: тиску, температури і величини GPD мембрани. Значення GPD є абревіатурою від "gallon per day" - "галон в день" і означає, скільки максимально чистої води в галонах зможе зробити мембрана для осмосу в ідеальних умовах роботи.
Найбільш популярна мембрана фільтра зворотного осмосу 50GPD, 75GPD и 100GPD.
Якщо ми замінимо мембрану зворотного осмосу на іншу з більшою продуктивністю, необхідно змінити і обмежувач потоку. Якщо ми використовуємо занадто маленький обмежувач, ефективність мембрани буде зменшуватися, якщо він буде занадто великий, то життя мембрани знизиться. Також може бути ситуація, при якій мембрана зворотного осмосу з більш високим коефіцієнтом GPD матиме нижчий відсоток ефективності.
Ще одна особливість фільтра RO, яка сильно залежить від мембрани і обмежувача - це кількість вироблених стічних вод, номінально 25% води проходить через мембрану, а решта 75% використовуються для її промивання. На практиці це співвідношення може бути інше і в основному залежить від температури і в меншій мірі від тиску води.
Номінальна продуктивність мембрани зворотного осмосу реєструється при температурі 25°С і тиску 50 psi (фунтів на квадратний дюйм) = 3,4 атмосфери. Для кожного 1 psi нижче номінального тиску ми віднімаємо 2% від продуктивності GPD, і для кожного 1°С нижче 25°С ми віднімаємо 2,52%.
Залежність продуктивності від тиск води в зворотноосмотичної мембрані
Мембрана для осмосу 50GPD при 25°C і тиску 50 psi буде виробляти 50 галонів води в день. Та ж сама мембрана при 25°C і 40 psi буде виробляти: 50GPD - 20% (10 * 2% для 40psi) = 40GPD - зниження вхідного тиску дає нам 20-процентне зниження продуктивності.
Залежність продуктивності мембрани від температури води
Та ж сама мембрана для зворотного осмосу 50GPD, при температурі води 25°C і тиску 50 psi буде виробляти: (25-10) * 2,52% = 31,1GPD - це дає нам майже 40% зниження роботи мембрани.
Як ви можете бачити, температура вхідної холодної води більше впливає на ефективність фільтра, ніж тиск. Якщо на температуру води ми ніяк не можемо вплинути, то на тиск можемо. За допомогою помпи для осмосу (насоса для підвищення тиску) можна значно поліпшити продуктивність мембрани.
Якщо в будинку тиск водопровідної води становить 10 psi = 0,68 атмосфери, то навіть при оптимальній температурі води, продуктивність мембрани 50GPD падає на 80%, а якщо ми додамо температуру до 15°C, ми отримаємо ситуації, коли фільтр не здатний буде відфільтрувати воду.
Мембрани для зворотного осмосу - популярні питання
Ціна мембрани для фільтра зворотного осмосу в інтернет-магазині AQUANOVA починається від 420.00 грн., На формування ціни впливає з якого полотна виготовлена мембрана і її продуктивність.
Де я можу купити мембрану для зворотного осмосу?
Мембрану для осмосу купити в Дніпрі в інтернет-магазині AQUANOVA.COM.UA за найкращою ціною легко. Підберіть найкращий товар, прочитайте все характеристики і відгуки - і оформите покупку. Продаж мембран для зворотного осмосу здійснюється по всій території України. Ви можете отримати безкоштовну доставку до відділення Нової Пошти або адресну доставку по Україні: Київ, Одеса, Запоріжжя, Харків, Кіровоград, Миколаїв, Житомир, Чернівці, Рівне, Полтава, Черкаси, Херсон, Івано-Франківськ, Вінниця та інші міста України.