Що таке зворотний осмос, принцип дії

Ви вирішили купити зворотний осмос, але Вам не до кінця зрозумілий принцип його роботи? Уданій статті ми спробували максимально інформативно описати, що таке зворотний осмос. Фільтр для води зворотний осмос - передова технологія очищення води від більшості забруднень включаючи бактерії і віруси. Дані фільтри як правило не потребують електрики, весь процес відбувається природним шляхом використовуючи тільки тиск.

Зворотний осмос принцип дії

Принцип роботи зворотного осмосу, наступний:

  1. Вода подається на поліпропіленовий картридж - він забезпечує видалення механічних домішок, затримує частинки піску, іржі та інші зважені речовини, необхідний для продовження терміну служби наступними картриджами.
  2. Другий ступінь очищення - картридж з гранульованого активованого вугілля він ефективно видаляє хлор і хлорорганічні речовини, захищаючи мембрану (TFC мембрана схильна до руйнівної дії хлору).
  3. Третій ступінь очищення - картридж з брикетованого вугілля видаляє частину механічних домішок і високомолекулярні органічні сполуки природного походження.
  4. Четвертий ступінь очищення - обратноосмотична мембрана це головний елемент системи. Мембрани зворотного осмосу мають розмір пір 0,0001 мкм і дозволяє тільки молекулам води проходити крізь себе, затримуючи розчинені солі, бактерії, віруси і органічні речовини.
  5. П'ятий ступінь очищення - постфільтр призначений для фінішного очищення води від забруднень або запахів, які можуть з'явитися у воді на виході з накопичувального бака системи зворотного осмосу.
  6. Шоста ступінь очищення (доп. опція) - мінералізатор призначений для збагачення води мінералами (кальцій і магній), після очищення системою зворотного осмосу.
зворотний осмос що це таке

Де можна встановити систему зворотного осмосу?

Розібравшись, що таке зворотний осмос, перейдемо де краще встановити систему зворотного осмосу. Як правило, встановлюється під кухонною раковиною, середні габарити подібних фільтрів складають: висота - 45 см, ширина - 15 см, довжина - 35 см. Кран для очищеної води встановлюється на стільниці, він необхідний для подачі вже відфільтрованої води з накопичувальної ємності.

Так само існують більш компактні фільтри систем осмосу для розміщення на стільниці або, якщо є необхідність заховати їх у шафу. Більшість фільтрів зі зворотним осмосом працюють від тиску води від 3 атм до 6 атм. Але якщо тиск у Вашому водопроводі нижче ніж 3 атм або може коливатися в літню пору, коли починається сезон поливів (характерно для приватних будинків), то Вам слід відразу задуматися про систему очищення яка підвищує тиск насосом (помпа), що працює від звичайної розетки.

Як часто необхідно обслуговувати систему зворотного осмосу?

Для ефективної роботи системи зворотного осмосу, рекомендований термін використання змінних картриджів попередньої фільтрації (1-2-3 ступінь) від 3 до 6 місяців, але це приблизні розрахунки виробників, бо термін експлуатації картриджів безпосередньо залежить від якості вхідної води і перший час необхідно буде відстежувати стан змінних елементів для визначення оптимального періоду заміни. Замінюйте попередні картриджі одночасно оскільки свій ресурс вони виробляють одночасно. Зволікання із заміною картриджів попереднього очищення може привести до псування і навіть руйнування мембрани.

Зворотньоосмотична мембрана є серцем системи. Вона видаляє забруднюючі речовини, що залишилися, з води. Її необхідно міняти кожні 1-2 роки.

Ще один елемент, який потребує регулярно заміні це постфільтр і мінералізатор, їх термін розрахований на 12 місяців роботи та так само безпосередньо залежить від якості води, що очищається.

Не можна забувати про знезараження накопичувального бака. Накопичувальний бак ідеальне середовище для розвитку бактерій і патогенів.

Як запам'ятати, що прийшов час заміни картриджів?

У AQUANOVA.COM.UA ми беремо на себе турботу про необхідність заміни картриджів в термін, Вам необхідно один раз заповнити форму "Нагадування про заміну картриджа" і ми регулярно будемо відправляти Вам повідомлення, коли прийде час, заміни картриджів у Вашій системі очищення води.

Csтатья оказалась вам полезной?

Расскажите своим друзьямБесплатная доставка от 1 000 грн

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА від 1000 грн

Гарантия на фильтры для воды

ОФІЦІЙНА ГАРАНТІЯ ДО 5 РОКІВ

Оплата наличкой

ОПЛАТА ГОТІВКОЮ АБО КАРТКОЙ

Возврат

ПОВЕРНЕННЯ
ПРОТЯГОМ 14 ДНІВ